Kredītvēsture

Vēlies aizņemties noteiktu naudas summu, piemēram, dzīvokļa kosmētiskajam remontam vai, piemēram, pārtikas iegādei – izmanto ātro kredītu kompāniju piedāvājumus. Lai kādas arī nebūtu Tavas vēlmes vai vajadzības – ņem vērā, ka ātrie kredīti tiek izsniegti tikai pilngadīgiem Latvijas Republikas iedzīvotājiem, bez nenokārtotiem parādiem citās kompānijās.

Jūsu Kredītvēsture

Īpaša vērība ir jāpievērš savai kredītvēsturei. Rēķinies, ka laikā nenomaksājot savus parādus var rasties lieli parādi, kas var gan sabojāt Tavu kredītvēsturi, gan apgrūtināt turpmāko aizņemšanos. Bieži vien pirms aizdevuma saņemšanas tiek pārbaudīta gan klienta maksātspēja, gan kredītvēsture. Ņem vērā, ja kredītvēsture ir sabojāta – Tev prasīto aizdevumu izvēlētā kompānija var nepiešķirt vai arī piešķirt mazāku aizdevumu summu vadoties pēc Taviem ikmēneša ienākumiem un maksātspējas. Ja debitora kredītvēsture ir slikta vai sabojāta to var uzlabot tikai nokārtojot iepriekšējās parādsaistības jeb pilnībā atmaksājot iepriekšējos parādus.

Neapdomīga aizņemšanās

Viens no izplatītākajiem kredītvēstures sabojāšanas riskiem ir neapdomīga aizņemšanās. Bieži vien potenciālie klienti nepārdomā savas atmaksas iespējas un aizņemas neatbilstoši saviem ikmēneša ienākumiem – tieši tāpēc ļoti bieži rodas parādi un tiek sabojāta kredītvēsture, kas apgrūtina klienta turpmākās finansiālās darbības un var liegt iespēju aizņemties nepieciešamo aizdevumu summu, kādā no ātro aizdevumu kompānijām internetā. Lai šādas situācijas nerastos – pirms aizņemšanās rūpīgi pārdomā savu finansiālo situāciju un neaizņemies kredītu, ja neesi pārliecināts par tā atmaksas iespējām.

Kā pasargāt kredītvēsturi

Ja tomēr aizdevumu esi aizņēmies, bet īsi pirms kredīta termiņa beigām sāc šaubīties par savu finansiālo situāciju ir iespējams pagarināt aizdevuma atmaksas laiku, piemēram, ļoti izdevīgus nosacījumus aizdevuma pagarināšanai piedāvā kompānija SMSCredit – ir iespējams pagarināt aizdevuma atmaksas laiku uz 7,14 vai 30 dienām (par atsevišķu, taču daudz izdevīgāku maksu nekā citur). Atceries, ka šis maksājums ir jāveic vismaz dienu pirms aizdevuma termiņa beigām. Taču izmantojot šo pakalpojumu Tu neriskē sabojāt savu kredītvēsturi un atliec aizdevuma samaksu uz laiku, līdz Tava finansiālā situācija uzlabosies.

Jāuzsver, ka aizdevuma piešķiršanas brīdī izvēlētā kompānija pārbauda Tavu kredītvēstures stāvokli un vairumā gadījumā piešķir aizdevumus tikai tiem, kuru kredītvēsture ir pozitīva un nav sabojāta.

Atbildīga kredītu izmantošana

Kredīts internetā ir lieliska iespēja aizņemties, ja līdz gaidāmajiem ienākumiem ir atlicis pavisam maz, bet nauda ir vajadzīga steidzami. Aizņemies atbildīgi un lieki neriskē, jo pretējā gadījumā vari sabojāt savu kredītvēsturi un radīt nevajadzīgas parādsaistības. Esi zinošs un atbildīgs – nekad neaizņemies ātros aizdevumus, ja skaidri nezini kā atmaksāsi aizdevumu. Ļoti daudzi šādā veidā sabojā savu iespēju aizņemties atkārtoti.

Ātrie kredīti un jebkādi citi īstermiņa un ilgtermiņa kredīti ir ļoti liela atbildība, taču to izmanto daudzi, jo tas tiek izsniegts bez liekām formalitātēm – netiek pieprasītas ne ķīlas, ne galvojumi – noteicošie ir klienta ikmēneša ienākumi un maksātspēja. Ja kredītvēsture ir sabojāta – var tikt apgrūtināta turpmākā aizņemšanās.

Pozitīva kredītvēsture – būtisks nosacījums aizdevuma saņemšanai!