Kā ietaupīt naudu?

Ietaupot naudu šodien varēsim nodrošināt sev labāku dzīvi rīt, turklāt izvēloties pareizo taupīšanas modeli, arī šodien nedzīvosim nemaz tik slikti, jo taupīt ne vienmēr nozīmē savilkt jostas un no kaut kā atteikties, patiesībā diezgan lielas naudas summas iespējams ietaupīt, meklējot lētākas alternatīvas un saglabājot pašreizējo dzīves kvalitāti.

Naudas taupīšanas nolūkos, protams, varam no daudz kā atteikties, piemēram, gaļu aizvietota ar dārzeņiem jo tie ir lētāki, atteikties no saldumiem un kafijas, samazināt telefona zvanu un īsziņu skaitu, visur kur vien iespējams pārvietoties ar kājām un tamlīdzīgi, taču vai tas tiešām būs labākais un efektīvākais veids, kā ietaupīt naudu?

Lai naudas taupīšana sagādātu prieku, nevis mocības un nestu redzamu rezultātā ilgtermiņā, tā nedrīkst radīt diskomfortu vai kā citādi tik uztverta kā upurēšanās vai īslaicīgas mocības labākas dzīves sasniegšanai.

Kā ietaupīt nesavelkot jostas?

Jostu savilkšana un atteikšanās no ierastām un patīkamām darbībām var radīt pamatīgu diskomfortu, nomāktību, kas savukārt atbalsojas uz garastāvokli darba spējām un visbeidzot visu kopējo dzīves kvalitāti, tāpēc taupīt vajag gudri.

Neatsakieties no lietām un nodarbēm, kas sagādā prieku, meklējiet tām līdzvērtīgas alternatīvas. Mūsdienās piedāvājumu klāsts ir ļoti plašs, tāpēc gandrīz vai ikvienai precei vai pakalpojuma var atrast lētāku, bet ne sliktāku alternatīvu.

Piemēram: Ja ik rītu esat pieradis ēst brokastu musli un, braucot uz darbu iegādāties kafiju līdzņemšanai, nemainiet šo ieradumu, vismaz ne uzreiz, taču samaziniet šo ieradumu izmaksas. Gatavojiet savu brokastu musli pats, iegādājoties visas nepieciešamās sastāvdaļas atsevišķi un vēlāk sajaucot tās kopā. Šādi mēneša laikā Jūs ietaupīsiet vairākus eiro. Tāpat pirms došanās ārpus mājas pagatavojiet sev kafiju termo krūzē, kurā tā saglabāsies silta un to būs ērti paņemt līdzi. Pat veicot vienreizēju ieguldījumu termo krūzes iegādei, jau mēneša laikā manīsiet ietaupījumu.

Dažāda veida lētākas alternatīvas iespējams atrast arī TV, interneta un mobilo telefonu pakalpojumu piedāvājumos, kas ļaus ietaupīt vairākus simtus eiro gadā, tāpat pastāv iespējas atrast dažādas alternatīvas maksājumiem par mājokli vai ceļa izdevumiem.

Ja dzīvojat īrētā mājoklī, apdomājiet vai izdevīgāk nebūtu iegādāties pašam savu mājokli ar hipotekārā kredīta palīdzību, tādā veidā novirzot īres maksu kredīta apmaksai, taču gala rezultātā iegūstot savu nekustamo īpašumu. Iegādājoties savu mājokli pastāv iespēja samazināt arī maksu par apkuri un citiem komunālajiem maksājumiem, piemēram, izvēloties mājokli ar kādu alternatīvi, piemēram, gāzes apkures sistēmu vai energoefektīvu mājokli ar regulējamiem apkures radiatoriem un skaitītajiem.

Viens no svarīgākajiem šāda veida naudas taupīšanas elementiem ir radošums un spēja pamanīt iespējas sev apkārt, taču ne mazāk svarīgi ir sekot līdzi rezultātiem, apkopot izdevumus, saprast kur tiek tērēts vairāk nekā vajadzētu un cik izdosies ietaupīt ar izmantojot alternatīvo variantu.

Post Navigation